سلام چطورید ، امیدوارم هر جا هستید خوب باشید

امروز قراره با هم درمورد شوک حرف بزنیم

برای شوک تعاریف مختلفی ذکر شده است اما در بین این تعارف به صورت ساده و جامع می تونیم بگیم که : شوک یک وضعیت است که در آن وضعیت خون در دسترس سلول ها در حد مناسب نیست که در نتیجه مواد غذایی و اکسژن به مقدار کافی در اختیار سلول نیست.

در مراحل مختلف حالات مختلفی برای شوک ممکن است و علایم حیاتی (تعداد ضربان قلب & تعداد تنفس و .) و علایم همراه (مانند ضعف و بیحالی ، سرگیجه ، کاهش هوشیاری و .) متفاوت است. مطمعنا مهمترین نکته در زنده ماندن افراد توانایی ئاسخ دهی مناسب و مؤثر بدن آن ها به شوک است. شوک شامل 3 مرحله میشود.

خب باید بدونیم که مرحله های مختلفی برای شوک داریم. اولین مرحله شوک مرحله برگشت پذیر یا پره شوک است که جبرانی نیز نامیده می شود در این مرحله بدلیل افزایش برونده قلبی و قدرت انقباض و افزایش ضربان قلب فشار خون در محدود نرمال خود می ماند و در این مرحله پاسخ مناسب بدن بسیار مهم است. مرحله دوم و سوم بترتیب مرحله پیش رونده و مرحله برگشت ناپذیر شوک هستند.

ادامه این مطلب را هم بخوانید


فیزیولوژی فوریت های پزشکی

چند نوع شوک داریم و کی باید اقدام به درمان سریع کنیم ـــــ مرحله پره شوک یا جبرانی در شوک

تعریف اصولی و درست پرستاری کدام تعریف است !؟ ـــــ تعریف اصولی پرستاری را بدانیم ، فلورانس نایتینگل که بود ؟!

نکاتی در مورد بیماری ایسکمیک قلب + طبق مقالات جدید 2022

شوک ,مرحله ,مختلفی ,، ,علایم ,ضربان ,برای شوک ,است که ,که در ,ضربان قلب ,در این

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

air conditioning فروشگاه اینترنتی صدابرداران دزدگیر Orange bella project تامین کننده انواع مقاطع فولادی مستقر در ماه کاردوک عرزالدین مرادی راد آریا منتخب پارسیان